Kterak svou vlastní dřevěnou lžičku vyřezati

Dřevěné lžíce si jde (jak samozřejmé) koupit na internetu. U nás v Čechách je ale jen pomálu výrobců. Ti kdo vyrábí lžic hodně je často dělají na strojích, což se pozná na kvalitě, tvaru prostě napodobujícím kovové současnice a absenci výraznějšího charakteru povrchu po obroušení lžíce smirkovým papírem. Neříkám, že jde o něco zavrženíhodného. Pokud nejste ve vyřezávání už zkušenější a nemáte zahnutý nůž pravděpodobně dokončíte mističku lžíce tímto způsobem. Někdo také upřednostňuje vzhled, který prostě smazává většinu toho podle mne krásného co zůstane připomínkou samotného procesu tvorby. Otiskem ruční práce..

No a jak tedy na to?

Postačí kmínek průměru do 10 cm. Dost materiálu na dvě lžíce. Délky dle libosti. Počítejte, že s každým centimetrem velikosti přibývá práce.

image

Na fotce je kousek třešně z naší zahrady. V tomhle případě jde o kmínek většího průměru sekerou rozdělený na čtvrtky. Postup s tenčím kmínkem je obdobný. Je ale pravda, že větší průměr kmínku znamená rovnější letokruhy v polínku pro výrobu lžíce, což snižuje riziko vytvoření praskliny a deformaci při vysychání.Od středu odsekni dost, aby šířka odpovídala téměř šířce mističky budoucí lžíce. Zbavte se kůry a lýka.

image

Náčrt ukazuje, při pohledu z boku, kde přibližně odseknout první materiál.

image

Takhle to vypadá..

image

Tady je vidět, že při osekávání od středu jsem už začal tvarovat i část, kde bude ručička.

image

Srovnat boky dle šířky mističky..

image

Vysekni vroubky hned za mističkou, kde začíná ručka. Někdy si alespoň mističku lžíce nebo i celý její obrys, těsně před touhle fází, namaluju tužkou na dřevo.

image

A tohle už připomíná budoucí lopatku 🙂

image

Je čas odebrat co nejvíce zespodu ručky, aby byla lžíce pěkně zalomená.

image

..pohled z boku..

image

Následuje tzv. pokročilá práce sekerou. Jde o relativně detailní práci a ruka, která přidržuje budoucí lžíci, je v ohrožení a za prostou lžíci nikdo nechce platit prsty vlastní ruky. Pokud si nejste zrovna jistí svou přesností seku, je lepší po odseknutí boků a spodku mističky odložit sekeru a pokračovat v práci ostrým nožem. Na fotkách se špatně popisuje co je bezpečné a co vyžaduje zkušeností získanou jistotu a soustředění. Ve stručnosti – ruku, která drží dřevo, nedávejte pokud možno pod ostří. Rozhodně nesvírejte celý špalíček v dlani pokud se chystáte do něj seknout ostrou sekerou! Pokud si držíte políno prsty, nejlépe mimo směr seku, je lepší přiložit ostří přímo na místo seku a zvednou polínko zároveň s pohybem sekery do krátkého! nápřahu (v řádu cm nad špalek) a lehce ním uhodit o špalek, aby se ostří sekery zaseklo. Pak jde s citem sek dokončit.  A je bezpečnější více malých seků za sebou než velký nápřah při kterém je znatelně těžší se přesně trefit.

image

Tak, přikreslil jsem obrys mističky lžíce,

image

dotvaroval držátko

image

a seřízl spodek mističky dokulata.

image

Takhle vypadá lžíce před finální úpravou. Ještě není vyhloubená mistička. Práci jsem musel přerušit a lžičku dokončil bez fotodokumentace. Tak tedy jen téměř konečný vzhled –

image

image

Teď jen nechat dřevo vysušit a naolejovat, v tomhle případě ale olejování vynechám úplně. Dostal jsem po práci na něco chuť..

image

Ještě připojuji fotku po asi půl roce používání. Lžičku jsem nechal bez konečné úpravy olejem. Stále ve velmi dobré kondici až na prasklinku mističky vlevo od ručky. Tu způsobila moje neopatrnost při schnutí, které proběhlo příliš rychle. Pozor na to;-)

image

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.