Nůž pro řezbu

image

Takhle vypadá švédská Mora Frost no. 106, délka čepele cca 80 mm, tvořená trojvrstvou uhlíkovou ocelí. Výrobce udává tvrdost prostřední vrstvy nějakých 61 Rockwellu, tedy velmi tvrdá a kvalitní.

Můj oblíbený velmi spolehlivý nůž povedeného vzhledu – jednoduchý, ale šikovný s dost dlouhou čepelí pro široký záběr a ještě spíše dlouhý jistý řez. Můžete ho vést pomocí několika úchopů a při žádném vás nebude tlačit v citlivých místech. Oblouk ke špici čepele dovoluje vrubořezat i vytvářet zdůzrazněné stopy řezu a vybrat i ty nejužší místa v křivkách. Tloušťka materiálu je 2,5 mm a tedy už dost na to, abyste jí mohli pohodlně opřít o hřbet správně trénovaný palec. Líbí se mi, že díky délce čepele vždy vidím při práci špičkou na detail, tedy nijak mi moje ruka nebo šířka čepele nezakrývá výhled kolem řezu a přitom je čepel dost široká na to, abych ji mohl sevřít mezi prsty a neměl pocit, že mi při záběru vyklouzne a bude nebezpečná. Právě takové vlastnosti tvaru si cením.

Pokud jde o cenu, je to dostupná vysoká kvalita. Podle mé zkušenosti kompletní nůž srovnatelný zpracováním těžko seženete za cenu okolo 500,- korun. Samozřejmě při objednání po internetu je třeba počítat i s poštovným. Nůž vám přijde od výrobcce perfektně nabroušený a s plastovou krytkou (Kvůli které jsem kdysi dost váhal s objednáním.). Myslím, že je pěkné ji nahradit kůrovým nebo koženým pouzdrem.

image

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.