Nářadí na cesty

image

Ještě když napadl poslední sníh, jsem si udělal fotku nářadí které používám. Čtyřlístek základních a v mnoha případech jediných nástrojů, které lžicíř potřebuje k tvorbě. Kolik toho jen lze vytvořit! Hodiny a hodiny zábavy zaručeny, ať už chcete něco praktického pro sebe nebo pěkný dárek. Ani nejde o velkou zátěž do batohu. Pro ty, co rádi jezdí na víkend ven jsou to všechno věci hodící se při táboření, plus jeden zahnutý nůž navíc. Nástroje, které jsem si postupně pořídil jsou opravdu špičkové kvality. Určitě mě dost ovlivnila četba blogu Robina Wooda a prvních mužů tzv. dřevěné renesance (název používá často Jarrod Stonedahl), fakt, že jsem cestoval po Anglii a chtěl vědět, jestli má smysl utratit nemalé peníze za kvalitu. První byl rovný nůž, švédský sloyd, který má na tomto blogu samostatný článek, pak malá sekerka od Gransfors Bruks. S trochou šikovnosti lze nějakou šikovnou, výměnou topůrka a chcete-li ubráním materiálu tu a tam, vyrobit z nějaké sekerky běžně k dostání v železářství. Bahco například má dobrou pověst co se týká použité oceli. A o to tedy celkem jde. Nicméně pro začátek člověk vystačí s lecčím, hlavně umět nabrousit, a ostří sekery nesmí mít příliš velký úhel. To samozřejmě u sekerky na štípání nevadí, ale pro řezbařinu se hodí daleko nižší.
Pilka, kterou jsem zakoupil v jednom dobře známém internetovém obchodě se sympatickým názvem –  Cesta dřeva, už mě provází asi 4 roky. Bez přebroušení. To je vážně něco, co jsem nečekal. Vyplatí se zacházet s ní šetrně a hlídat si kam ji člověk odkládá otevřenou i dávat pozor, aby se list díky silám v řezu nebo nešikovným používáním neohnul, čistit, nenechat oreznout, třeba i ošetřovat olejem.
Zahnutý nůž je volba asi nejzásadnější. Protože znám nabídku několika kovářů a měl jsem možnost vyzkoušet nožů více, vím, že zásadní rozdíly jsou nejen v materiálech, ale i geometrii, úhlu zbroušení ostří a střence. Moje první volba byl stejně jako u rovného nože Frost, No. 164. Je to zajímavý nůž s velkým přesahem za zahnutím a někdy celkem nebezpečnou špicí. Vracím se k němu občas, i když nejvíc jsem si zvykl na nůž Svante Djarv, a zkoumám dál jeho možnosti. Cenový rozdíl mezi těmito noži byl tehdy dvojnásobek. Zahnutý nůž lze použít na vyhloubení malé mističky lžice, menší misku (s dostatkem trpělivosti) nebo misku na pití a nabírání vody ve stylu severské kuksa,n. kopa, tedy črpáku.
Lidé se mě ptají, co je lepší, jestli dláto, nebo nůž. Co má větší úběr? Samozřejmě při dlabání misky to je dláto, alespoň ze začátku jistě. U lžice je jasnou volbou nůž. Důležité je také to, že při práci s nožem máte možnost volnou rukou si kus dřeva přidržet.
Je dobré mít možnost zkusit více nožů a pak se pro některý rozhodnout a s tím pracovat a zkoušet různé techniky, úchop při broušení a prohlubovat tak své spojení a znalost konkrétního nástroje. To platí ve velké míře i u sekerky a ostatně i dobrá znalost vlastností pilky umožní lépe se rozhodnout, kudy vést řez například.

Dost ťukání písmenek. Mám teď opravdu chuť jít vyřezávat 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.