Scooooops!/ Looooopatičky!

Besides spoon carving there’s another object i love to make pretty close in shapes – a scoop. Not a thing you use so often during the day like spoon but very useful, for some indispensable for preparing tea or coffee. Sometimes they are versatile – good for beans,flour or other stuff in the kitchen boxes. There are endless expressions representing what one believes to be useful and beautiful or interesting and worth time spent on carving. As a tea enthusiast i’m usually searching for nice shapes for scooping/ holding tea leaves or herbs. Very special are the coffee scoops with its typicaly full bowl. And then there are ones that may be great for alchemists, artists or craftsmen. It is very pleasant to use utensil with just the right shape that works, isn’t it? A wooden one.

/

Krom vyřezávání lžic je ještě dalším předmětem, který rád vyrábím, tvarem dosti blízkým, lopatka. Nejde o předmět, který byste používali během dne tolikrát jako lžičku, ale pro někoho stejně nepostradatelný pro přípravu čaje nebo kávy.

Někdy je víceúčelová – dobrá také pro fazole, mouku nebo cokoliv dalšího z kuchyňe. Existuje nekonečné množství vyjádření toho co považujete za užitečné, krásné nebo zajímavé a co stojí za ten čas strávený vyřezáváním. Piji čaj a tedy obvykle hledám pěkné tvary pro nabírání čajových lístků nebo bylinek. Velice typické jsou lopatičky na kávu se svou plnou mističkou. A některé jsou skvělé pro alchymisty anebo umělce či řemeslníky. Je skvělé užívat předmět, který má ten správný a praktický tvar,že? Dřevěný.

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.