Předělávka běžné sekery/ Remake of the general use old axe

Znáte ten pocit, kdy oživíte nějakou starší věc a nemusí jít o stylovku nebo extra cenný kus.. Uděláte si radost, a získáte jedinečnost. Tak to platí i pro běžné kousky nářadí jako je sekerka. Tím spíš, když z těch starších kousků, které slouží v lepším případě k poctivému štípání polínek do kamen, vypadá většina podobně „ztýraně“. Co tím myslím?  Sekera pod dva zlaté je často nástroj pro všecko – štípání dřeva plného hřebíků, kladivo či palice, páčidlo, otvírák, šroubovák, škrabka, klín, lapač rzi a co já vím co ještě a podle toho vypadá. Topůrko je často několikrát proklínované,  v horším případě hřebíky a vyklá se v oku k tomu. Všechna čest tomuto nástroji, který člověka provází již tak dlouho a jistě vždy nesloužil jen k výrobě užitečných věcí a k boji. Nicméně pro řezbáře jde o nástroj pečlivě vylazený, vyvážený a udržovaný – pěkně ostrý. To je pak radost něco udělat. Samozřejmě nezískáte skvost jako z dílny Gränsfors nebo od zkušeného mistra kováře, ale dokud neužíváte sekeru pro každodenní práci, ušetříte mnoho peněz a zefektivníte osekávání. Také se časem značně zdokonalíte v broušení, protože především materiál bývá méně kvalitní. Je to ale jistě cesta.

Přišla příležitost vyladit jednu z kamarádových sekerek, kterou vyměnil v mládí za kačera. Je na ní poznat i pozdější úprava – podomácku vytenčené ostří a to je plus. Někdy stačí sice jen kartáčem odstranit rez a nabrousit, ale spíš asi výjimečně. Většinou je třeba také snížit úhel ostří a jde i přizpůsobit tvar do podoby šikovnější pro práci a oku lahodící.
Vybrané nástroje pro úpravu. Je potřeba snížit úhel ostří, nabrousit a odpilovat přehnutou ocel na patce sekerky, trochu vylepšit tvar.

Takhle vypadá ostří po práci s pilníkem a hrubým kamenem.Nemám k tomu dokumentační fotku ani nákres, ale pokusím se vysvětlit trochu užitečné geometrie ostří. Úhel zbroušení se pohybuje někde mezi 25-30 stupni. To znamená dost ubrat z většiny i nových seker, které mají často ostří dost tupé a ještě s oblinou, která ale pravda zlepšuje odolnost břitu proti otupení a vyštipování kde nestačí kvalita materiálu nebo zpracování. 

Pokrok po broušení na kamenech s udanou hrubostí 1000 a poté na břidlici. I ta už je leckdy, podle druhu, finálním kamenem pro obtahování ostří – stále je vidět mnoho hrubých vrypů ještě od pilníku.

Zkusmo lesk, který zůstal po finálním přebrusu na rozsutci. Rád ale dělám výbrus do roviny a čistší, bude potřeba ještě trochu času tomu věnovat.

Tohoto se zbavit rozhodně! Stačilo pár minut..

Patka potřebuje pěkně zaoblit.

A k dotvoření čistších linií to svádí. Není to ale jediný důvod, proč zapracovat na zvýraznění spodní brady/líce. Při možnosti uchopit sekeru o něco výš pracujete s rukou v lepší pozici pro detailní práci. Ideálně můžete pak jeden dva prsty natáhnout a opřít o líci. Pokud bych pracoval s bruskou nebo chtěl věnovat dvě hodinky perné práce navíc, mohl bych odpilovat místo pro celý prst a bradičku nechat krásně vystoupit. Tentokrát ale úprava nebude taková.

No a tady je celá doupravovaná hlava.Jen nasadit.

Nasazená sekera očištěná, ještě ne naolejovaná, ale s takovým drsnějším půvabem, řekl bych, a prohnutým, relativně tenkým topůrkem. Ještě by opravdu na ní šlo zapracovat a i topůrko, zvláště na konci by mohlo být víc prohnuté a rozšířené pro jistější držení při větším švihu. Výrazně se ale už takhle zlepšila přesnost a rychlost osekávání.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.