Jexhof.de festival

Začátek léta a po návštěvě Bretaně další akce okolo vyřezávání a práce s ručními nástroji, čerstvým dřevem krásných barev a vůní. Bylo to setkání, malý festival Leffe und Hoanzlbeng v Německu poblíž Mnichova na statku, který je open air a přibližuje obraz života minulých staletí.

 the very start of the summer and after a trip to Brittany there was another wonderful event connected with carving, handmade stuff,  fresh timber – beautiful and fragrant. it was a gathering, small festival Leffe und Hoanzlbeng in Germany close to Münich at the homestead which is a local open air museum showing life of the past few centuries. 

Nicméně vyřezávání lžic ač krásně do takového prostředí zapadá nepatří dávno životu v minulosti. Zajímá stále více lidí a není divu, že?  V době, kdy jsme obklopeni především sériovými produkty,  je opravdu potěšením vyrobit si předmět, který si nejen můžete vystavit, ale i jej s radostí používat každý den.

Nevertheless spooncarving which really looks natural at such a place does not belong to the past times at all. More and more people are interested, no wonder. Today we are surrounded by serial products and it is very pleasant feeling to make an object which is great not only to be displayed, but you can use it every day.

Bylo nás pět, kdo ukazovali něco ze svého řemeslného umění – Werner Fuchs, Jane Mickelborough, Frederik Uijs, Tilman a Karel Hekrle. Přijelo asi 30 dalších prima účastníků a byla skvělá atmosféra. Brzy se po okolí rozléhal rytmus úderů seker, bylo krásné počasí a stále se na co dívat – pokud nebyl workshop, probíhalo nějaké demo, především Tilman ukazoval práci na pružinovém soustruhu.

There were five of us presenting somewhat of the craft – Werner Fuchs, Jane Mickelborough,  Frederik Uijs, Tilman and Karel Hekrle. Around 30 fantastic people came and the atmosphere was great. Soon the axe rhytm filled the space, it was a beautiful weather and nonstop chance to see something – workshops running or the demo by Tilman on his polelathe.

Klasický prohnuté, pečlivě vylazené lžíce od Wernera. 

Smoothly finnished classic spoons by Werner. 

Sranda okolo čajovek. 

Teaspoons fun 

Frederik učí jemné vzory vrubořezem 

Frederik teaching fine chipcarving patterns.

Jane osedlala jeden ze „strýců“, také měla workshop voskové techniky zdobení v bretonském stylu. 

Jane riding one of the horses, she also ran workshop of the cool hard-wax inlay technique in breton style.

Tilman a jeho práce na soustruhu. 

Tilmans fine turnery. 

Nejde než doporučit někomu od nás, koho zajímá vyřezávání lžic, se příští rok na festival vypravit. Není to zase tak daleko z Čech, Moravy či Slezska. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.