Heřmaňák

Účast na jednom z nejzajímavějších farmářských trhů v Praze byla moc fajn. Žádné plastové kelímky, pár míst k tomu posedět a osvěžit se živou atmosférou místa nebo některou z místních specialit. Rozdali jsme pár pozvánek na workshop a přesvědčili se, že na trhy sem chodí fajn lidé. Pár takových, kteří umí sdílet nadšení ze lžic nám rozsvítilo den a několik lžic a misek zase udělalo radost jim. O tom to je nejvíc😉 Ale naprosto dojat jsem byl pomocí několika lidí, kterou mi nabídli po mé příhodě na závěr trhu. Bodl jsem se nožem nad pravé koleno. Seděl jsem v dost nezvyklé pozici na obrubníku a pohnul rukou s ostrým nožem mimo svůj aktuální zorný úhel, soustředil jsem se na prohlížení výsledku řezby, na lžici v levé ruce, no a bylo to. Fotku nemám. Bylo mi líto proříznuté nohavice, jinak mi stažení šátkem coby ošetření zranění přišlo jako  dostatečné. Ale Ouha! Jakmile jsem se postavil, krev mi celkem rychle prosákla látkou. Pořád jsem jen litoval kalhot a šátku a komunikoval vesele se zákazníky (aktualizace: stand-up comedy ☺️), ale ouha, při letmém pohledu dolů jsem zjistil, že mám pod sebou menší tratoliště. To nevypadalo dobře. Má přítelkyně už byla na cestě pro obvaz a lidé, kteří viděli krev začali okamžitě jednat. Kolem zaznělo několikrát „sanitku“ a já jsem byl pořád trochu v šoku z toho co vidím. Ránu jsem totiž skoro necítil. Nicméně rád jsem souhlasil s pomocí trojice andělů sbalit mi stánek a došlo i na tu nemocnici. Díky za velikou ochotu všech mi situaci maximálně ulehčit! Opravdu moc jste mi pomohli. Za hodinu jsem byl z nemocnice Na Bulovce zpět s obvázanou nohou, schopný celkem normálně chodit. Bylo po trhu a já jsem si mohl vyzvednout zabalený stánek v blízké kavárně Liberál, jejíž pan majitel souhlasil s jeho dočasným uložením.

Přidal jsem tak zkušenost na seznam těch několika drobných zranění, které se mi okolo vyřezávání už přihodily. Jako bych nevěděl, jak důležitá je pozice těla při řezbě! I když člověk zrovna nevede nůž do řezu, pořád je potřeba být v zacházení s ním velice opatrný. Přitom to je jedna z nejcennějších věcí, na které se snažím upozornit účastníky kursů – stálá pozornost a povědomí o tom, co se děje kolem, pokud jsou nástroje mimo patřičné pouzdro, je důležitá.

Přidávám fotku v podstatě šťastného konce něčeho co pro ostatní vypadalo jistě hrozivě, chci vás ujistit, že jsem celkem v pořádku a znovu posílám DÍK – paní, která se jala mě ošetřovat a přivolala sanitku, lidem z kavárny a z ambulance také.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.