Okřídlené lopatky / Winged scoops

.. aneb Treenfolks na pokračování. Ptačí lopatka naplňuje mou představu o dobrém produktu, který snoubí řemeslo, design a umění v jedno mnohopodobenství, respektive v každém vzhledem originálním kousku je naplno zastoupena také vysoká funkčnost.

Je jedním nejtypičtějších mých výrobků, je z rodiny oživlých treens (anglický výraz pro drobné užitkové předměty ze dřeva), které tvořím obzvláště rád. První vylétla z mých dlaní před několika lety. Spolu s několika věcmi jako je má miska, šálek na čaj a kuksa, které často užívám, patří mezi mé první kvalitní výrobky.

Samozřejmě jsem se posunul dovedností někam jinam, ale to co jsem do své práce tehdy vložil, zůstává. Dnes vyřezávám podobné kousky dík lepší technice řezby daleko snáz.

Časem, dík práci, které se věnujete tělem i duší, vzniká osobitý styl řezby. Je vaší vizitkou i duševním vlastnictvím, i když jsme jen tvůrci – interpreti krásna, které je tu od přírody. Nápady se propojí s dovedností a pak můžou vznikat jedinečné kousky. Dobrý design máte třeba od Boha, ale v řezbě sekerou a noži to, jako ostatně v kterékoli tvorbě, která má hlubší kořeny a smysl, bez snahy nepůjde. Na každý pád jsou vaše zkušenosti jasně vidět a kdo tomu rozumí, nebo má pro to obzvláštní cit, také to pozná. Jako začátečník třeba ještě často napodobujete něčí práci a hledáte se. Ani pro řemeslníka není žádná ostuda spojit se s designérem v inspiraci, ale samozřejmě ne vykrádat a prodávat nápaddy někoho jiného. V tom ohledu skvěle funguje tato kombinace – samotná povaha ruční práce, internet a stoupající úroveň společného povědomí o řemesle. V dobré společnosti se pak řemeslu daří a je radost práci sdílet.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.