Vyřezávání kuksa, Kåsa, Kopa, Cuppa, dřevěný hrnek nebo črpáků?

Dřevěné hrnečky – tak počkat, řekne si většina do moderních dějin zeleného řezbářství nezasvěcených, dřevěné??.. no ano, nádobky na pití, v severské tradici zvané kåsa, kuksa…jsou vzhledem, pravdaže, doslova nevídaná věc. Pokud bych uvažoval o tom, co je jistou alternativou dřevěným kuksám, byl by to z loubků skládaný pohárek nebo črpák se vsazovaným dnem a držátkem.

A potom je tu plastový nebo jednorázový kelímek – obojí dost neekologické řešení tovární výroby. Proč nezmiňuji keramiku nebo „plecháčky“? Kuksa se výborně hodí pro cestování – nerozbije se vám při pádu ani ji jen tak něco nerozdrtí (výhoda oproti keramice), můžete ji mít kdekoliv v batůžku nebo kapse, protože váha, stejně jako u dalších dřevěných předmětů, je zanedbatelná (opět výhoda především oproti keramice), popíjení z ní je daleko příjemnější než přes hranu ocelového hrnečku (dobré je také zohlednit jistou jednotvárnost designu plecháčků) a nespálíte si ruku ani pokud do ní dáte horký čaj (výhoda oproti oceli i keramice). Největší plus je ale samozřejmě v zcela osobité kráse předmětu. Tak, a je to venku – z dřevěného se dá pít jakýkoliv běžný nápoj studený či horký.

Osobní kuksa užívaná každodenně posledních 7 let.

Kåsa je možné vyřezávat z mnoha druhů dřev. Seveřané užívají břízu, jestli se trochu zajímáte o zelené řezbářství asi vás to nepřekvapí – Ve Skandinávii roste z listnáčů především a hlavně bříza. Skandinávci a tradičně Sámové s oblibou odřezávají z kmenů zárůsty a nárůstky, které vypadají velice efektivně a mají popletená vlákna. Protože nejsem velkým příznivcem ořezávání stromů a tvar a funkčnost má také svou důležitost, mě se osvědčuje vrba, jabloň, ale i několik dalších druhů dřeva.

Důležité je o nich něco vědět a vědět, jak takovou kuksu vyřezat. Před Slavností lžic je jeden z kursů, ten, který vedu, věnovaný výrobě dřevěných hrnečků, pokud chcete načerpat inspiraci, přijdtě.

Důležité je, aby kuksa nepraskla při prvním použití. Mnozí řezbáři, kteří upřímně sází na kvalitu své práce, do které vložili mnoho svého času a snahy o stvoření krásného předmětu, testují před prodejem horkou vodou. Nemusí to však pokaždé odhalit všechno, je to ale maximum, které lze udělat. Mám ale několik jednoduchých rad do začátku užívání – netestujte kuksu tím, že jí naplníte zpola vodou a necháte ji tam půl dne. Dřevo potřebuje zklidňovat. Stejný šok by mohl být dát kuksu blízko ohně nebo na radiátor, pít z ní silný alkohol.. Užíváním se přirozeně kuksa „zatáhne“. Pokud vám nevadí silnější prostředky zatahovat se dá také horkým mlékem, černým pivem, cukerným roztokem..Zpravidla ať už dáte do kuksa hrnku cokoliv (krom hloubkového napuštění olejem) po krátkém čase se chuť i vůně vyplaví.

Napouštění hrnečků olejem je ošemetná záležitost, protože pokud není správně provedeno, olej nikdy zcela nevztvrdne a uvolňuje se do nápoje což je dost nepříjemné. Nakonec se však zpravidla vyplaví a pak si můžete svou kávu vychutnat. Olejování v případě užívání kåsa k pití čaje je, pro někoho z tak rozvinutou kulturou pití čaje, jakou máme u nás, celkem nemyslitelné.

Také je dobré zmínit se jen okrajově o ceně. Strojově vyrobená, zaručeně severská kuksa přijde ve specializovaném obchodě na nějakých 1300,- Bylo by nesmyslné a pro mnoho lidí nedostupné, jít s cenou za ruční práci nějak příliš nahoru, ale pokud člověk vytvoří kvalitně řemeslně zpracovanou kuksu, která má umělecké ztvárnění, to, že jde o každodenně užívaný předmět její cenu nesnižuje, spíš naopak.

Krásné práci a radosti z užívání kåsa, kuksa a dalších dřevěných nádobek ZDAR!