Nasazování čepelky

V nabídce mám teď lžicířské zahnuté nože původně určené jen pro účastníky kurzů a několik lidí, kteří měli zájem dobrý nůž sehnat. Rád si nářadí upravuji, čepelky od Robin Wood osazené švestkovou nebo třešňovou střenkou jsou parádní. Tady je krátký článek o tom, jak se dá bez lepidla spolehlivě nasadit. Pro žádný, rovný nebo zahnutý nůž jsem ještě nepoužil epoxid. Není to vážně třeba, látek, které nejsou vůbec eco-friendly je potřeba používat jen tam, kde je to jinak nejde (A myslet na to v designu!). Pokud v tom vidíte nějakou jistotu, kapka vtlačená na okraji do prostoru kolem čepele utěsní čepel dokonale.

Takový běžný kousek vyhnilé švestky tady kousek od nás od školy.
Sekerou upravený základní tvar, teď přijde fazetování na osmihran a vrtání díry pro čepel.
Poříz je skvělý nástroj když je třeba trochu víc síly a velice dobrá kontrola vedení řezu. Stejně jako u nože obě ruce toho víc dokážou.
Nebozez je ten pravý nástroj pro čelní vrtání. Průměr 6 mm.
A tady je taková vychytávka, kterou jsem si vykoval a vybrousil ze starého pilníku. Nerad bych ohříval druhou stranu čepele hořákem, někteří kováři ji tak běžně obsazují a navíc kupovat si ho kvůli tomu určitě nemá smysl. Střenka není naprosto suchá a klasickým doklepáváním čepel natěsno zajede poslední centimetr.
No a takový byl výsledek. Oproti svým nožům jsem si trošinku pohrál s jednoduchým zdobením. Nůž je tak obzvlášť pěkný dárek.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.