Akce, Kursy, workshopy/UpComing…

Motto: „Není nejlepší někomu dát věc po které touží, ale naučit ho, ji vlastní snahou získat/ vyrobit.“

Nabídka se většinou týká učení se základům vyřezávání z čerstvého dřeva. Pokud není uvedeno jinak v popisu kursu, tedy pouze s vlastními nástroji (případně vypůjčenými). Většinou si odnesete jeden až dva své hotové výrobky:-) Tempo není nijak náročné a jedním z důvodů je nezranit se.

Vícedenní KURS umožňuje se věnovat i pokročilejším technikám, ale především si vše více užít a lépe si osvojit i zapamatovat vše nové. Obvyklý počet účastníků je 5. Sejde-li se víc zájemců, je možné i naplánovat vhodný termín a uspořádat celý nový kurs

Jezdím také na akce pořádat WORKSHOPY, podmínky si lze dohodnout na míru charakteru konkrétní události – jarmarku, festivalu, centra pro řemesla a umění..

Zájemci o některý z kursů, neváhejte a pište na zeleneremeslo@seznam.cz .

Aktuálně/ v nabídce :

ZÁKLADY ZELENÉHO ŘEZBÁŘSTVÍ

– kořeny Řemeslníku-

Kurs pro každého, kdo se chce naučit základní techniky, vědět jak brousit a ošetřovat své nástroje, nahlédnout do tajemství práce s čerstvým dřevem, inspirovat se různými pěknými výrobky a zkusit si co dokáže při výrobě několika šikovných drobností jako je dřevěný háček z rostlého, věšáček, šikovná špachtlička do kuchyně, roztírka nebo jednoduchá malá lžička.

Něco se naučit a rozvíjet svou šikovnost!

Cena 1000,-

VÍCEDENNÍ KURS – ZELENÁ LŽICE

– první rašení –

Během dvou dnů si najdeme v okolí dřevo pro výrobu, projdeme teorii designu, připravíme si společně nástroje a především se budeme věnovat vyřezávání. Naučit se můžete mnohé techniky práce s noži a sekerou. Jsou to cenné vědomosti do začátku i pro zkušenější. Provedu vás také aspekty broušení (smirk, přírodní, zische, japonské s praktickými radami). Vyzkoušet si můžete nástroje od různých světových výrobců (Zapůjčení tentokrát v ceně kursu) a pro svůj nůž si vyrobit jednoduché pouzdro.

Přijďte si to užít 🙂

Cena: 2300,-

………………………………………………………………

Začátek KURSů je v sobotu v deset hodin. Lze přijet a přespat už v pátek. Přibližně dvacetiminutové pauzy po dvou hodinách jsou příjemným pravidlem, každý den se končí okolo páté hodiny večerní.

V ceně je lektorné, výběr materiálu pro tvorbu, možnost naostřit si nástroje na kvalitních brusných kamenech, společný vegetariánský oběd a vstup do Malého muzea místa.

Během víkendového kursu – dva obědy (vždy vegetariánské jídlo), snídaně z místních zásob, večeře formou švédského stolu, čaj nebo káva a občerstvení, (ovoce a sladké pečivo .)

Poplatek za nocleh ve společném pokoji je v ceně. Lze i na seně nebo v zahradě ve vlastním 🙂

Kontakt a mapa jsou zde dole na stránce.

Na jednodenní kurz je možné zapůjčení kvalitních (Gransfors Bruks, Hans Karlson, Svante Djarv, Nic Westermann, Robin Wood, Mora a další) a velmi ostrých základních nástrojů (dva nože a sekera) za poplatek za údržbu a riziko poškození nástroje 300,-. Stejný poplatek si účtuji za vylazení dvou Vašich vlastních nástrojů, které si přinesete na kurs a nebudou ve stavu ideálním k užití a vy nebudete chtít ztrácet čas a necháte si je ode mne upravit (Prosím ale info předem.).