Akce, Kursy, workshopy

Motto: „Vezměte to do svých rukou“

Nejbližší workshop :

Ročník 2020jarní workshopy Zeleného řezbářství

4.4. – OBSAZENO – Kořeny Řemeslníkůworkshop ‚tentokrát‘ pro nejmenší1200,- za účastníka (s doprovodem, děti za 1/2 cenu tzn. táta s dvěmi dětmi = 2400 ,- Nástrojů je dost, učení se budete sdílet společně. ) přihláška : zeleneremeslo@seznam.cz

Děti uvidí můj ateliér, dozví se něco i o tesařských a truhlářských nástrojích, uvidí věci, které s nástroji jde vyrobit. Dozví se něco o stromech s poznávačkou dřeva, bude malá soutěž vědomostí a vyřežem si lžičku nebo něco jiného, šikovného – například háček na kabátek, sázecí kolík, prak, jednoduchý šperk, knoflíky, lesní sporťák, slánku nebo tácek pod hrneček.

Kurz je plně obsazen, pokud máte přesto zájem přijet, napište a lze uskutečnit další ten stejný víkend v Neděli.

30.5. Kořeny Řemeslníků – Lžice – lidová královna zeleného řezbářství.

Lžice je opravdu základním předmětem, který je krásné se naučit vyřezávat a na kterém si řezbář prověří svou dovednost.

Kurs je jeden a půl denní, určený pro všechny, kdo začínají s řezbou nebo chtějí upevnit základy, na kterých poroste jejich řemeslný um. Také těm, kdo se chtějí zúčastnit Slavnosti a mít už základní přehled a vědět do čeho půjdou, dokonce třeba i účastníky před-festivalového kurzu vyřezávané lžice pro pokročilé. Podle možností se postupně seznámíte s nástroji, různým dřevem vhodným pro řezbu, technikami souběžně s vlastní tvorbou, údržbou nástrojů a broušením a možnostmi zdobení a dokončení lžice. Cílem je osvojit si důležité vědomosti a odnést si pěknou dřevěnou lžici.

Kurs začíná již v pátek v podvečer v šest hodin a končí v sobotu kolem páté. Oběd společný, vegetariánská kuchyně.

Kurs je těsně před velkou událostí, kterou je Slavnost lžic a zeleného řezbářství a pokud budete mít zájem je možné zůstat na stravu a byt i v neděli, výměnou za pomoc při přípravě prostoru pro Slavnost.

Přihlášení probíhá přes email zeleneremeslo@seznam.cz.

Cena : 1800,-

Ubytování ve vlastním stanu nebo 250,-/noc v posteli s přikrývkou.


…………………………………………………………………………

– kořeny Řemeslníku-

Kurs pro každého, kdo se chce naučit základní techniky, vědět jak brousit a ošetřovat své nástroje, nahlédnout do tajemství práce s čerstvým dřevem, inspirovat se různými pěknými výrobky a zkusit si co dokáže při výrobě několika šikovných drobností jako je dřevěný háček z rostlého, věšáček, šikovná špachtlička do kuchyně, roztírka nebo jednoduchá malá lžička.

Něco se naučit a rozvíjet svou šikovnost!

Cena 1200,-

VÍCEDENNÍ KURSY –

– Rašení –

Během workshopu si najdeme v okolí dřevo pro výrobu, projdeme teorii designu, připravíme si společně nástroje a především se budeme věnovat vyřezávání. Naučit se můžete mnohé techniky práce s noži a sekerou. Jsou to cenné vědomosti do začátku i pro zkušenější. Provedu vás také aspekty broušení (smirk, přírodní, zische, japonské s praktickými radami). Vyzkoušet si můžete nástroje od různých světových výrobců a pro svůj nůž si vyrobit jednoduché pouzdro.

Přijďte si to užít 🙂

Cena kurzu : 2800,-

Strava :650,- (bio, raw, fresh, domácí chléb)

Ubytování v místě: 250,-/noc

Výjimky ve stravování a ubytování je nutno domluvit včas předem. Vaříme vegetariánská či spíše veganská jídla, máme znamenitou pramenitou vodu ze studánky a ve světnici sálá příjemné teplo z kamen. Zimní spaní zajištěné v centru INEXDA Kostelecké Horky v blízké škole (300m).

………………………………………………………………

Kontakt viz. MENU